Örömünnep – Gyermekünnep – Fociünnep | Egy sikeres rendezvénysorozat margójára

Örömünnep – Gyermekünnep – Fociünnep | Egy sikeres rendezvénysorozat margójára

Riporter: Mi volt a szándékuk a két civilszervezet összefogásával szervezett rendezvénysorozat lebonyolításával?

L. Józsefné önkéntes: Célunk, hogy a közösség felnőtt tagjai rendezvényeinken ellazuljanak, lassítsanak a tempón, megálljanak, nyissanak családtagjaik, barátaik, szomszédságuk irányába. Legyenek újra gyerekek, együtt játsszanak, szórakozzanak gyermekeikkel, önfeledten tudjanak örülni a pillanat varázsának, a játéknak, a barátságnak, a természetnek. A gyermekek érezhetik, hogy fontosak, hogy végre jut rájuk elég idő, legyen egy olyan napjuk, amilyennek mindegyik napjuknak lenni kellene.

Riporter: Mit nyújtott a rendezvénysorozat Szeged lakosságának?

O. Istvánné önkéntes: Városunk lakóközössége legalább a rendezvények napjain kilép a mókuskerékből, félre tudja tenni a beteges beidegződéseit, előítéleteit, ellenségeskedését, el tudja magát engedni. Ennek megvalósulásával az átlagos napokhoz képest a címre utalva valóságos ünnep volt egy-egy ilyen nap. Gyermekeink végre nem a halogatás és az ígérgetés frusztrációja mögött kénytelenek agyonütni szabadidejüket, hanem a többi gyermekkel együtt a jelenben örülnek az élet apró örömeinek.

Riporter: Milyen hatást váltott ki a rendezvénysorozat a célcsoportból?

Bende Péter egyesületi vezető: A helyi közösség kollektív lelki egészségén kíván változtatni projektünk. A lakosok megtapasztalhatják, hogy másként is lehet élni, mint magunkba fordulva. Rájönnek arra, hogy nyitni kell egymás felé, hiszen az emberi kapcsolatokat semmi nem pótolja, társas lények vagyunk, akár tudomást veszünk róla, akár nem. Példaértékű lehet projektünk a jövőre nézve, hiszen kisebb-nagyobb közösségi rendezvényeket, programokat szervezni, közösen ünnepelni egyetlen tényezőtől függ, ez pedig a jószándék.

Riporter: Hogyan veszik rá a zárkózott embereket, hogy nyissanak a közösség felé?

K. Róbert önkéntes: A lakosok bevonásánál a közvetlenségre törekszünk. Aktivistáink saját ismerőseiket keresik meg, célirányosan beszélnek nekik a projektről, átadják szóróanyagunkat. A helyi oktatási intézményekben rövid tájékoztatókat tartunk, felkeltve a gyermekek érdeklődését.  Adatbázisunkban lévő címtárunkban szereplőknek a honlap vonatkozó linkjét megküldjük kísérőlevéllel. Helyi civil szervezeteket keresünk meg, akikkel jó a kapcsolatunk, és munkatársaik segítségünkre lesznek a bevonásban.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

öt − három =

Erősségeink

 • egészségvédelem
 • életminőség javítás
 • tanácsadás
 • egészség
 • környezet
 • civil szervezet
 • betegség megelőzés
 • karrierépítés
 • családtervezés
 • hagyományőrzés
 • hagyományápolás
 • nemzeti identitás
 • szte
 • élővilág
 • család