Nemzetközi SOS Gyermekfalvak napja

Nemzetközi SOS Gyermekfalvak napja

Az SOS-gyermekfalu privát alapokon álló, politikai és felekezeti elkötelezettségtől mentes, az otthonukat vesztett gyermekek felkarolása céljából életre hívott szervezet. Az otthon elvesztésének leggyakoribb okai: haláleset, elhanyagolás, fizikai, érzelmi bántalmazás, a család széthullása. Az SOS-gyermekfaluban az ilyen családokból érkező gyermekek gondoskodó nevelőanyára, a gyermekfalu szakembereinek felelősségteljes segítségére számíthatnak.

Az SOS Gyermekfalvak mozgalmat Hermann Gmeiner indította útjára Ausztriából 1949-ben. Ebben az időben vált ijesztően kézzelfoghatóvá, hogy a második világháború milyen pusztító hatással volt az ifjúságra. Gmeiner felismerte, hogy azok a fiatalok a legesendőbbek, legnehezebben kezelhetők és leginkább veszélyeztetettek, akiknek az életéből hiányzik az egészséges, rendezett családi háttér. Azzal a kéréssel fordult mindenkihez, hogy nyújtsanak segítséget az első, az ausztriai imsti SOS gyermekfalu felépítéséhez, vállaljanak részt a szülő és otthon nélkül maradt gyermekek iránti felelősségből, illetve támogassák azt a célt, hogy az árván maradt, vagy elhagyott gyermekek a családi környezethez minél inkább hasonlító körülmények között nőhessenek fel.

A mozgalom célja, hogy a fiatalokban az önmagukról való gondoskodás képességét, a pénzzel való gazdálkodást és a felnőtt élettel együtt járó felelősségek vállalását elősegítsük. Mára a földkerekség 132 országában 458 SOS-gyermekfalu és 1300-nál több kapcsolódó SOS-létesítmény – óvodák, Hermann Gmeiner iskolák, stb. – működnek, melyekben közel 80.000 gyermeket és fiatalt nevelnek. Az SOS Gyermekfalvak 1983 óta működik Magyarországon: jelenleg Battonya, Orosháza, Kecskemét, Helvécia, Kőszeg Sé és Szeged településeken. Több mint 400 gyereknek biztosítunk szerető otthont.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

2 × 1 =

Erősségeink

 • egészségvédelem
 • környezetvédelem
 • pályázatok
 • egészség
 • civil szervezet
 • betegség megelőzés
 • fejlődés
 • karrierépítés
 • egészségtudatosság
 • összefogás
 • hagyományápolás
 • megyei-ismereti séta
 • élővilág
 • család
 • családvédelem

Hasonló bejegyzéseink

Összes bejegyzés