Gondoskodjunk idős embertársainkról

Gondoskodjunk idős embertársainkról

2019. október 01-én az Idősek Világnapja alkalmából aktivistáink gyerekek bevonásával az ismeretségi körükben egyedül élő idős embereket látogattak meg, és segítettek nekik a ház körüli munkában, bevásárlásban, favágásban, stb. Az akciót terveink szerint havonta meg kívánjuk ismételni. Az első akciónk gesztusértékű volt, ám a jövőben egyre sűrűbben szeretnénk hasonló akciókat bonyolítani. Az ügynek igyekszünk minél több fiatalt megnyerni. Célunk a fiatalabb nemzedék szociális érzékenyítése és a generációk közötti párbeszéd zökkenőmentessé tétele. Nem szabad megengednünk, hogy az idősekben elharapóddzon a feleslegesség érzete. Törődjünk velük! Hisz sokszor egy jó szó, egy gesztus vagy egy mosoly többet jelent a magányos idősek számára, mint a világ minden kincse. Aranyozzuk be napjaikat! Sok idős embertársunk magányos. Próbáljuk meg számukra pótolni a családot! Ne hagyjuk magukra őket!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

2 + tizennégy =

Erősségeink

 • környezetvédelem
 • pályázatok
 • életminőség javítás
 • oktatás
 • egészség
 • betegség megelőzés
 • fejlődés
 • karrierépítés
 • családtervezés
 • egészségtudatosság
 • környezettudatosság
 • összefogás
 • hagyományőrzés
 • megyei-ismereti séta
 • családbarát

Hasonló bejegyzéseink

Összes bejegyzés