Az anyatejes táplálás világnapja – Alapvető tudnivalók az anyatejes táplálásról

Az anyatejes táplálás világnapja – Alapvető tudnivalók az anyatejes táplálásról

Az anyatej a tejtermelődés minden szakaszában pontosan a megfelelő táplálékot nyújtja a babának, melyet nem szabad semmi mással kiegészíteni. Az újszülött normál mennyiségű anyatej esetén, éhségét és szomjúságát egyaránt csillapítja az anyatejjel, így víz itatása vagy teáztatás ritka estektől eltekintve szükségtelen 4-6 hónapos korig.

Felmérések által bizonyított tény, hogy az anyatejjel táplált csecsemők, életük későbbi szakaszaikban kisebb arányban és ritkábban betegszenek meg, valamint gyermekkor folyamán sokkal gyorsabb ütemű a szellemi fejlődésük is.

Az anyatej tartalmazza a megfelelő fehérjéket, szénhidrátot, zsírt, ásványi anyagokat, vitaminokat és nyomelemeket. Mindezeket olyan arányban tartalmazza, melyre éppen abban az életciklusban a babának szüksége van. Az újszülött számára az anyatej a legmegfelelőbb táplálék. A kismama tejelválasztása mennyiségében és minőségében is a baba igényeihez igazodik, ebből adódóan a csecsemő minden szempontból a számára legtökéletesebb tápanyaghoz jut hozzá.

Felmérések által bizonyított tény, hogy az anyatejjel táplált csecsemők, életük későbbi szakaszaikban kisebb arányban és ritkábban betegszenek meg, valamint gyermekkor folyamán sokkal gyorsabb ütemű a szellemi fejlődésük is.

Az anyatej tartalmazza a megfelelő fehérjéket, szénhidrátot, zsírt, ásványi anyagokat, vitaminokat és nyomelemeket. Mindezeket olyan arányban tartalmazza, melyre éppen abban az életciklusban a babának szüksége van. Az újszülött számára az anyatej a legmegfelelőbb táplálék. A kismama tejelválasztása mennyiségében és minőségében is a baba igényeihez igazodik, ebből adódóan a csecsemő minden szempontból a számára legtökéletesebb tápanyaghoz jut hozzá.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

11 − nyolc =

Erősségeink

 • környezetvédelem
 • pályázatok
 • életminőség javítás
 • tanácsadás
 • oktatás
 • civil szervezet
 • karrierépítés
 • családtervezés
 • környezettudatosság
 • hagyományápolás
 • nemzeti identitás
 • szte
 • megyei-ismereti séta
 • család
 • családvédelem