A szerzetesek világnapjának margójára

A szerzetesek világnapjának margójára

II. János Pál pápa kezdeményezésére 1997 óta minden év február másodikán, az Egyház megünnepli a szerzeteseket, azokat a férfiakat és nőket, akik teszik fel életüket, hogy embertársaikat szerzetesi kötelékben szolgálják.

„Égő gyertyaként világítanak, a hit fényét közvetítik”. Ezen a napon a Katolikus Egyház azt a mintegy egymillió férfit és nőt ünnepli, akik megszentelt életet élnek a világon. Az ünnep célja hálát adni Istennek a megszentelt élet ajándékaiért, előmozdítani a hívek körében ennek az életformának az ismeretét és szeretetét, valamint lehetőséget adni a megszentelt életet élőknek, hogy tudatosuljon bennük „életük szépsége és azok a csodák, amelyeket az Úr bennük és általuk művel az egyház és a világ javára”.

Ők elhagyják vérségi családjukat, és belépnek egy másfajta családba, hogy másokért, mindannyiunkért, emberek milliárdjaiért éljenek, dolgozzanak és imádkozzanak. Ők azok, akik lehajolnak a leginkább számkivetettekhez, és segítik azokat az elesetteket, akinek már mindenki hátat fordított. Hivatásuk gyakorlás közben – melyet helyesebb elhivatott életformának nevezni – nem riadnak vissza a legrémísztőbb betegségektől sem, legyen az tbc, lepra vagy akár ebola. Teszik mindezt saját vérségi kötelékeken alapuló családjukat elhagyva egy nagy, egy nagyobb családért, az egész emberiségért.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

tizennyolc + hét =

Erősségeink

 • egészségvédelem
 • környezetvédelem
 • pályázatok
 • életminőség javítás
 • oktatás
 • környezet
 • betegség megelőzés
 • fejlődés
 • karrierépítés
 • egészségtudatosság
 • hagyományőrzés
 • hagyományápolás
 • család
 • családvédelem
 • családbarát