A magyar költészet napja

A magyar költészet napja

A magyar költészet napját Magyarországon 1964 óta április 11-én József Attila születésnapján ünneplik, akinek az életműve megkerülhetetlen teljesítmény mind a költőutódok, mind a művészettel foglalkozók számára. A rendszerváltás óta egyre több határon túli magyar oktatási intézmény és civil szervezet is csatlakozik a költészet napjának aktív megünnepléséhez. Ebből az alkalomból minden évben irodalmi előadóestekkel, könyvbemutatókkal, költőtalálkozókkal és -versenyekkel tisztelegnek a magyar líra előtt. A rendezvényeken klasszikus és kortárs költők versei egyaránt szerepelnek. Gyakran diákok, vagy éppen a ma is élő szerzők tolmácsolják a költeményeket.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

3 × 5 =

Erősségeink

 • egészségvédelem
 • életminőség javítás
 • tanácsadás
 • oktatás
 • egészség
 • környezet
 • civil szervezet
 • betegség megelőzés
 • fejlődés
 • karrierépítés
 • egészségtudatosság
 • hagyományápolás
 • nemzeti identitás
 • család
 • családvédelem

Hasonló bejegyzéseink

Összes bejegyzés