A költészet világnapja

A költészet világnapja

Az UNESCO 1999-ben jelölte ki a tavasz első napját a költészet világnapjául.  A fő cél az volt, hogy költői kifejezés révén támogassa a nyelvi sokféleséget és növelje a veszélyeztetett nyelvek megismerésének lehetőségét. További cél a költészet olvasásának, írásának, megjelentetésének és oktatásának előmozdítása az egész világon, és „újra felismerni és lendületet adni a nemzeti, tájegységi és nemzetközi költészeti mozgalmaknak.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

3 × öt =

Erősségeink

 • egészségvédelem
 • környezetvédelem
 • pályázatok
 • tanácsadás
 • oktatás
 • civil szervezet
 • fejlődés
 • egészségtudatosság
 • összefogás
 • hagyományőrzés
 • hagyományápolás
 • megyei-ismereti séta
 • élővilág
 • családvédelem
 • családbarát

Hasonló bejegyzéseink

Összes bejegyzés