A költészet világnapja

A költészet világnapja

Az UNESCO 1999-ben jelölte ki a tavasz első napját a költészet világnapjául. A fő cél az volt, hogy költői kifejezés révén támogassa a nyelvi sokféleséget és növelje a veszélyeztetett nyelvek megismerésének lehetőségét. További cél a költészet olvasásának, írásának, megjelentetésének és oktatásának előmozdítása az egész világon, és „újra felismerni és lendületet adni a nemzeti, tájegységi és nemzetközi költészeti mozgalmaknak.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

8 + 15 =

Erősségeink

 • környezetvédelem
 • pályázatok
 • tanácsadás
 • publikáció
 • egészség
 • környezet
 • betegség megelőzés
 • karrierépítés
 • családtervezés
 • egészségtudatosság
 • környezettudatosság
 • összefogás
 • hagyományőrzés
 • megyei-ismereti séta
 • család

Hasonló bejegyzéseink

Összes bejegyzés