A költészet világnapja

A költészet világnapja

Az UNESCO 1999-ben jelölte ki a tavasz első napját a költészet világnapjául.  A fő cél az volt, hogy költői kifejezés révén támogassa a nyelvi sokféleséget és növelje a veszélyeztetett nyelvek megismerésének lehetőségét. További cél a költészet olvasásának, írásának, megjelentetésének és oktatásának előmozdítása az egész világon, és „újra felismerni és lendületet adni a nemzeti, tájegységi és nemzetközi költészeti mozgalmaknak.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

6 + 8 =

Erősségeink

 • környezetvédelem
 • pályázatok
 • oktatás
 • környezet
 • civil szervezet
 • karrierépítés
 • családtervezés
 • egészségtudatosság
 • környezettudatosság
 • hagyományápolás
 • nemzeti identitás
 • élővilág
 • család
 • családvédelem
 • családbarát

Hasonló bejegyzéseink

Összes bejegyzés