A költészet világnapja

A költészet világnapja

Az UNESCO 1999-ben jelölte ki a tavasz első napját a költészet világnapjául. A fő cél az volt, hogy költői kifejezés révén támogassa a nyelvi sokféleséget és növelje a veszélyeztetett nyelvek megismerésének lehetőségét. További cél a költészet olvasásának, írásának, megjelentetésének és oktatásának előmozdítása az egész világon, és „újra felismerni és lendületet adni a nemzeti, tájegységi és nemzetközi költészeti mozgalmaknak.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

négy × 2 =

Erősségeink

 • környezetvédelem
 • tanácsadás
 • publikáció
 • betegség megelőzés
 • fejlődés
 • karrierépítés
 • családtervezés
 • hagyományápolás
 • nemzeti identitás
 • szte
 • megyei-ismereti séta
 • élővilág
 • család
 • családvédelem
 • családbarát

Hasonló bejegyzéseink

Összes bejegyzés