Kábítószer-ellenes világnap

Kábítószer-ellenes világnap

A kábítószer elleni küzdelem nemzetközi napját 1988. június 26. óta évente ezen a napon tartják meg világszerte. Ezen a napon szenvedélybetegségek ellen küzdő szervezetek tartanak prevenciós előadásokat.

Világszerte mintegy 200 millió ember fogyaszt rendszeresen illegális szereket. A drog évente körülbelül 200 ezer ember haláláért közvetlenül felelős. Az utóbbi évekig Európában a leggyakrabban használt kábítószerek a kanabisz-származékok voltak, míg napjainkra jelentősen növekszik a különböző szintetikus, részben még legálisnak számító tudatmódosító szerek használata.

Ránk, szülőkre óriási feladat hárul a kábítószer fogyasztás veszélyeire való felhívás tekintetében. Legfőbb ellenszere a kábítószerfogyasztásnak a szeretet. Gondoljunk arra, hogy amelyik gyermek boldog családban él, kevésbé van kitéve annak, hogy kábítószerhez nyúl. A hangsúlyt a felvilágosításra helyezném, hiszen a veszély legfőképpen a gyanús emberi kapcsolatokban rejlik. Gyermekeinket óvatosságra, gyanakvásra és bizalmatlanságra kell nevelnünk, így elkerülhetik a dílerek csapdáit.

Irodalmunk gyöngyszeme Déry Tibor Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról című kisregénye, mely a megjelenése óta eltelt fél évszázad alatt mit sem veszített aktualitásából.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

nyolc − 4 =

Erősségeink

 • egészségvédelem
 • életminőség javítás
 • tanácsadás
 • publikáció
 • egészség
 • betegség megelőzés
 • fejlődés
 • családtervezés
 • összefogás
 • hagyományőrzés
 • nemzeti identitás
 • szte
 • megyei-ismereti séta
 • élővilág
 • családbarát