Az egészség világnapja

Az egészség világnapja

Ma van az egészség világnapja. Mit lehetne mondani ennek apropóján röviden és velősen? Talán annyit, hogy őrizzük meg! Őrizzük minél tovább! Tegyük azt saját és gyermekeink érdekében! Gondoljunk arra, hogy gyermekeinknek szüksége van ránk. Azzal, hogy tőlünk életet kaptak méltán igényt tarthatnak egy minőségi életre is. Ennek alapfeltétele, hogy a szülő minél tovább megmaradjon gyermeke mellett. Ezért kerüljünk mindennemű önpusztítást! Ne fogyasszunk kábítószereket! Ne dohányozzunk! Ne fogyasszunk alkoholt! Ne táplálkozzunk mértéktelenül! Ne hazardírozzunk testi épségünkkel! Tartsuk be minden szituációban a szükséges higiénés szabályokat! Ha ezt tesszük, valószínűleg hosszú távon egészségesek maradunk. Ne feledjük: egészségünk ajándék, melyet egyszer kaptunk. Ha nem vigyázunk rá, még egyszer nem kapunk helyette másikat!

Sokan nem is gondolnák, hogy az egészég megőrzésében, illetve a problémák kialakulásában a családnak döntően befolyásoló szerepe van. Egy egészséges családi környezet jó alapokat biztosít a lelki egészség megőrzéséhez, melyhez társul a testi egészség, hiszen az egészséges lélek kihat a jó közérzetre, melynek hiánya negatívan befolyásolja szomatikus állapotunkat. egy egészséges családi háttérrel rendelkező gyermek nehezebben esik a káros szenvedélyek rabjává, mint egy zilált családi háttérrel rendelkező. Ne feledkezzünk meg a családok legfőbb összetartóról, az édesanykról, akik szükségesetén önfeláldozóan és fáradhatatlanul gondoskodnak minden beteg családtagról. Mit is kívánhatnék zárszóként olvasóimnak e jeles nap apropójaként, mint jó egészséget!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

2 × 3 =

Erősségeink

 • életminőség javítás
 • tanácsadás
 • oktatás
 • publikáció
 • környezet
 • civil szervezet
 • betegség megelőzés
 • fejlődés
 • karrierépítés
 • környezettudatosság
 • hagyományápolás
 • nemzeti identitás
 • szte
 • család
 • családvédelem