A hála világnapja

A hála világnapja

A történet egészen 1965-re nyúlik vissza, amikor is Hawaii szigetén, az ENSZ találkozón megfogalmazták, hogy itt az ideje, megbecsülnünk és hálát adnunk mindazért a sok jóért, ami körülvesz minket. Azóta minden évben szeptember 21-én ünnepeljük a hála világnapját, talán azért is, mert a nemzetközi békenappal azonos dátumra esik.

Az Egyesült Nemzetek Meditációs Csoportja által megteremtett Hála világnapja alkalom arra, hogy kifejezzük elismerésünket, hogy megmutassuk hálánkat és megbecsülésünket. Díjazzuk mindazokat, akik tettek valami kiemelkedőt mások érdekében.

Kiknek tartozunk hálával? Az Teremtőnek, a sorsnak, szüleinknek, kedvesünknek, gyermekeinknek, barátainknak, jótevőinknek? Ez ki-ki maga döntse el. Mindenesetre nem igazi önzetlen, szívből jövő jótétemény az, amelyért bárki is hálát vár el mástól.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

1 × 3 =

Erősségeink

 • pályázatok
 • életminőség javítás
 • tanácsadás
 • publikáció
 • környezet
 • civil szervezet
 • betegség megelőzés
 • fejlődés
 • egészségtudatosság
 • környezettudatosság
 • összefogás
 • hagyományőrzés
 • család
 • családvédelem
 • családbarát