Az ima világnapjának aktualitása a jelenkorban

Az ima világnapjának aktualitása a jelenkorban

Az amerikai asszonyok XIX. századi kezdeményezésére indult imanap dátuma 1920 óta. A keresztény nők ökumenikus imanapján a békéért, az emberek közötti egyetértésért, a gyermekek jobb jövőjéért imádkoznak.

Az ima egyidős az emberiséggel. A kapcsolat legtisztább, legközvetlenebb formája, ami az Úr és gyermeke között jön létre. Ebben a relációban a vérségi köteléket megelőzi a teremtő/teremtmény közötti kötelék. Az ima nemcsak üzenet, kapcsolat, hanem Maga az Úr jelenléte, képviselete is hang formájában, ajkunkon, szívünkben. Az imádság a legteljesebb folyamat, cél és út is egyben. Gyakran egyszerűsége és rövidsége folytán válik gyönyörűvé és erőssé.

Az Ima Nemzetközi Világnapja a legtöbb egyház számára különleges ünnep. Egyes vallásokban kisebb böjttel kísérik ezt az alkalmat, hogy az idő nagy részét valóban az imádkozásnak szentelhessék.

Az ima jelentősége az idők során nem csökkent, sőt egyre aktuáliasabb és egyre nagyobb szükség van rá őrült tempóban vágtázó világunkban. Életmódunk és életvitelünk egyre inkább veszélybe sodorja azt a három célt, melyet az amerikai családanyák zászlajukra tűztek a múlt század elején, és amelynek megőrzése, illetve elérése érdekében indítványozták az imanap létrehozását. Ezek a béke, az emberek közötti egyetértés és a gyermekek szebb jövője.

Lassítsunk a tempón! Álljunk meg, és elmélkedjünk! Már ezzel is teszünk valamit (talán nem is keveset) a fentebb említett három cél elérése érdekében.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

három × 1 =

Erősségeink

 • környezetvédelem
 • pályázatok
 • életminőség javítás
 • egészség
 • környezet
 • fejlődés
 • egészségtudatosság
 • környezettudatosság
 • hagyományápolás
 • nemzeti identitás
 • szte
 • megyei-ismereti séta
 • élővilág
 • családvédelem
 • családbarát