Az eltűnt gyermekek világnapja

Az eltűnt gyermekek világnapja

Az eltűnt gyermekek világnapja Ronald Reagan néhai amerikai elnök által 1983-ban kezdeményezett nemzetközi emléknap, melyet az 1979. május 25-én New Yorkban eltűnt 6 éves kisfiúra, Etan Patzra és sorstársaira emlékezve tartanak ezen a napon.

2011-től az Ezer lámpás éjszakája elnevezésű kampány keretében Magyarországon új kezdeményezést indítottak. A kezdeményezéslényege, hogy az Egyesült Államokból átvett akció keretében tejes-dobozokon, ásványvizeken és 2013-tól kenyércsomagoláson jelennek meg eltűnt magyar fiatalok fényképei. Az akció eredménye, hogy 2011-től több mint 40 gyermek fényképét közölték, közülük 12 gyermeket meg is találtak.

A világnaphoz kapcsolódóan szervezetünk a prevencióra helyezi a hangsúlyt. Ennek keretében a feladatok megoszlanak az oktatási intézmények és a családok között. Legfontosabb feladat a felvilágosítás és a veszélyhelyzetek elkerülésének megtanítása. Gyermekeinkben tudatosítani kell, hogy dacból ne „menjenek világgá”, kerüljék a rossz társaságot, a rossz környékeket, idegenekkel ne álljanak szóba, főként pedig ne üljenek be idegenek autójába és nem engedjenek idegenek invitálásának, hogy számukra ismeretlen épületekbe bemenjenek.

Az eltűnt gyermekek sorsáért beteg elmék és számító gonosztevők egyaránt felelőssé tehetők. Ez a sors olykor a halál, olykor a szervdonori pozíció, olykor pedig a gyermekprostitúció. Nagyon vigyázzunk! Ne bagatelizáljuk el a veszély súlyosságát!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

tizennégy + húsz =

Erősségeink

 • egészségvédelem
 • tanácsadás
 • publikáció
 • egészség
 • környezet
 • civil szervezet
 • családtervezés
 • környezettudatosság
 • összefogás
 • hagyományőrzés
 • hagyományápolás
 • megyei-ismereti séta
 • család
 • családvédelem
 • családbarát