A magyar kultúra napja

A magyar kultúra napja

A magyar kultúra napját 1989 óta ünnepeljük meg január 22-én, annak emlékére, hogy Kölcsey Ferenc 1823-ban ezen a napon tisztázta le a Himnusz kéziratát. Az évfordulóval kapcsolatos megemlékezések alkalmat adnak arra, hogy nagyobb figyelmet szenteljünk évezredes hagyományainknak, gyökereinknek, nemzeti tudatunk erősítésének, felmutassuk és továbbadjuk a múltunkat idéző tárgyi és szellemi értékeinket.

A megemlékezés ötletét Farsang Árpád zongoraművész vetette fel 1985-ben. Szavai szerint „ez a nap annak tudatosítására is alkalmas, hogy az ezeréves örökségből meríthetünk, és van mire büszkének lennünk, hiszen ez a nemzet sokat adott Európa, a világ kultúrájának. Ez az örökség tartást ad, ezzel gazdálkodni lehet, valamint segíthet a mai gondok megoldásában is”.

A magyar kultúra megszerettetésében az oktatási intézményeknél nagyobb szerep hárul a családokra, hiszen míg az oktatási intézmények a tárgyi tudást hivatottak átadni, addig a nemzettudat alakításában elsődlegesen a családoktól várható el az a támogatás, ami nemzetünk apró tagjait elindítja a helyes úton.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

tizenhét + 17 =

Erősségeink

 • egészségvédelem
 • környezetvédelem
 • pályázatok
 • publikáció
 • betegség megelőzés
 • fejlődés
 • családtervezés
 • egészségtudatosság
 • környezettudatosság
 • összefogás
 • hagyományápolás
 • megyei-ismereti séta
 • élővilág
 • családvédelem
 • családbarát