Beszélgetés Bende Péterrel

Beszélgetés Bende Péterrel

Beszélgetés Bende Péterrel, szervezetünk ügyvezetőjével az IFJ-GY-19-A-0008 kódszámú, „Önkéntes fiatal állatvédők teknősmentő akciója a Fehér-tavon” című pályázatunkkal kapcsolatosan

Riporter: Azt már tudjuk, hogy mit nyújt a projekt a lakosságnak. Mi a projekt mögöttes célja?

Bende Péter: Fiatalok önkéntes tevékenységbe való bevonása.

Riporter: Ön szerint hogyan hat a fiatalok fejlődésére az önkéntes felelősségvállalás?

Bende Péter: A projekten keresztül a bevont önkéntes fiatalok számára megteremtjük a kapcsolatot a munka világával. Biztosítjuk számukra, hogy rálátásuk legyen arra, hogy hogyan működnek az egyes társadalmi szervezetek, megismertetjük velük, hogy miként kapcsolódik össze a feladatok megvalósítása, kiosztása és az eredmények számonkérése által a munkáltatói oldal a munkavállalóival, kialakítjuk bennük a felelősségérzetet munkaköri feladataik vonatkozásában, megismertetjük velük a sikerélmény fogalmát, melyet egy jól megvalósított feladat után érezhetnek és azt az örömöt, melyet a jól elvégzett feladat ellenszolgáltatásaként dicséret illetve jutalom formájában kaphatnak.

Riporter: Hogyan próbálnak meg Önök hatást gyakorolni a program megvalósításába bevont fiatalokra, illetve milyen szemléletmódbeli változást eredményez náluk az új feladat?

Bende Péter: A fiatalokat érzékenyítjük a környezeti fenntarthatóság problematikája iránt. Az újonnan létrejövő emberi kapcsolatiaknak köszönhetően megtanulnak embertársaikkal együtt dolgozni, megtanulnak közös célokat közös munkával elérni, és felismerik annak szükségességét, hogy segítsenek a bajbajutott állatokon.

Riporter: Hogyan kapcsolódik a projekt egyesületük elsődleges célkitűzéséhez, a családok egységének megőrzéséhez?

Bende Péter: A kérdés ravasz, de jó! Környezetvédő programunk nem csak fiataloknak szól. Célirányosan persze elsősorban ők vannak „megtámadva”. Az ő formálásuk a program egyik célja, mely talán a legfőbb cél, mely reméljük eredmény is lesz. Formálásukban óriási szerep hárul a családokra. Nem véletlen, hogy számos családi programot szervezünk, mely a teknősmentéshez kapcsolódik. A mögöttes szándék, hogy a családok együtt mozduljanak ki a zöldbe, több család egyesült erővel valósítson meg egy-egy feladatot. A feladatot játékosan végezzék el, mely érdekes lehet a fiatalabb családtagok számára is. A családi programok olyannyira népszerűek, hogy amikor egy-egy résztvevővel összefutok az utcán, kérdések záporoznak felém a következő családi rendezvény kapcsán.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

3 × 5 =

Erősségeink

 • környezetvédelem
 • pályázatok
 • tanácsadás
 • publikáció
 • környezet
 • civil szervezet
 • betegség megelőzés
 • karrierépítés
 • összefogás
 • nemzeti identitás
 • szte
 • megyei-ismereti séta
 • élővilág
 • család
 • családvédelem